Start
XVI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Żywieniu - etap pisemny Drukuj Email
środa, 14 marca 2018 12:19

 

 

6 marca 2018 r. odbył się pierwszy etap XVI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Żywieniu. Podobnie jak w latach poprzednich konkurs zorganizowany został przez nauczycielki przedmiotów gastronomicznych i logistycznych. W tym roku szkolnym motywem przewodnim konkursu była: Profilaktyka osteoporozy i chorób układu krążenia.

Chęć uczestnictwa w konkursie zgłosiło 13 gimnazjów (uczniów dwóch szkół pokonała grypa), tak więc nasza szkoła miała przyjemność gościć 44 uczestników – uczniów wraz z opiekunami. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu złożonego z 70 zadań. Dodatkowe punkty uczniowie otrzymali za prezentacje multimedialne przygotowane w etapie plastycznym konkursu, związane tematycznie z motywem przewodnim.
Po zakończeniu etapu pisemnego czas oczekiwania na wyniki konkursu uczniowie spędzili zwiedzając pracownie i obiekty sportowe naszej szkoły m.in.: pracownie gastronomiczne, obsługi konsumenta, chemiczne, biologiczne, bibliotekę, pracownie komputerowe, pracownię telekomunikacji i mechatroniki, sale gimnastyczne i siłownię.Do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie pięciu szkół. Są to: Gimnazjum Nr 1 w Jaśle reprezentowane przez Jakuba Kalisza, Magdalenę Pabisz i Wiktorię Piątkowską (opiekun – mgr Maria Zajchowska), Gimnazjum w Bieździedzy reprezentowane przez Jakuba Jędrzejczyka,  Klaudię Kaletę i Jonatana Maciejowskiego (opiekun – mgr inż. Lucyna Rusztowicz), Gimnazjum nr 2 w Jaśle reprezentowane przez Aleksandrę Czerkowicz, Aleksandrę Leśniak i Wiktorię Piątkowską (opiekun – mgr Maria Kosiek), Gimnazjum w Tarnowcu reprezentowane przez Kacpra Ginalskiego, Natalię Jakiełę i Wiktorię Świstak (opiekun: mgr Magdalena Mazur) oraz Gimnazjum w Błażkowej reprezentowane przez Gabrielę Czmil, Wiktorię Opielę i Wiktorię Sobotę (opiekun – Ewelina Nosal).
Podobnie jak w roku poprzednim, najwyższy wynik w etapie indywidualnym uzyskał Jakub Kalisz z Gimnazjum Nr 1 w Jaśle.

Przedstawiciele pięciu gimnazjów spotkają się ponownie w II etapie konkursu w dniu 22 marca  b.r. Zadaniem uczestników będzie drużynowe rozwiązywanie zadań problemowych.

 

/ E.L/

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet

optimeks

 

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!