Start
Praktyki zawodowe we Włoszech cz.3 Drukuj Email
piątek, 09 marca 2018 17:58

FOTOGALERIA

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 kształcący się w zawodach kelner oraz logistyk kontynuują udoskonalanie swoich umiejętności zawodowych realizując praktyki zawodowe we Włoszech.
Kelnerzy nabrali dużej pewności siebie i wprawy w pracy w restauracji, zaskakując swych opiekunów praktyk błyskawicznymi postępami w jakości wykonywanej pracy, umiejętnością szybkiego uczenia się, niegasnącym pozytywnym nastawieniem oraz chęcią współpracy mimo oczywistych barier kulturowo – językowych. Celem zapewnienia uczniom jak największego doświadczenia, szef kuchni stara się nie powtarzać serwowanych potraw. Daje to naszym praktykantom prawdziwy wgląd w autentyczną kuchnię włoską, tym bardziej, że mają możliwość degustacji tych potraw.
Logistycy w dalszym ciągu poznawali strukturę działalności hotelu, zajmowali się zakwaterowaniem gości oraz organizacją transportu na lotniska. Korzystając z dostępnych aplikacji dokonywali odpraw gości i byli odpowiedzialni za wygenerowanie i dystrybucję kart pokładowych dla gości kończących swój pobyt. Ponadto, udali się z wizytą roboczą do największego i najwyżej położonego ekskluzywnego ośrodka narciarskiego we włoskich Alpach tj. Breuil-Cervinia, położonego na południowym skłonie Matterhornu, zawierającego 157 km tras zjazdowych, z których najwyższe położone są na wysokości 3500m. Sam ośrodek ma bardzo skomplikowaną strukturę. Jest on połączony wyciągami  z sąsiednimi ośrodkami narciarskimi – szwajcarskim Zermatt i włoskim  Valtournenche, co pozwala narciarzom korzystać aż z 360 km nartostrad mając odpowiedni karnet. Logistycy poznawali strukturę ośrodka, politykę cenową, sposoby i kanały dystrybucji karnetów, działanie wypożyczalni sprzętu narciarskiego oraz prowadzone akcje reklamowo – promocyjne.
Logistycy dostali także zadanie opracowania organizowanej przez hotel wycieczki do Mediolanu, uwzględniając wszelkie jej składowe, tj. dostępny budżet, ramy czasowe, środki transportu, trasę wycieczki i atrakcje turystyczne warte zwiedzenia. Nagrodą za perfekcyjne wykonanie tego zadania była ta właśnie wycieczka dla wszystkich praktykantów! Jednodniowy pobyt w tak niezwykłym, pełnym blasku i uroku mieście jakim jest Mediolan był dla naszej grupy uczniów fantastycznym przeżyciem. Wielokulturowość, zabytki, sława i splendor tego miasta wywarły na naszych uczniach ogromne wrażenie ukazując im z bliska świat, którego jeszcze nie znali.

 

/mS, ŁK/

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet

optimeks

 

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!