Start
Praktyki zawodowe we Włoszech Drukuj Email
piątek, 02 marca 2018 18:49

 

 

FOTOGALERIA

Kolejne dni realizowanych praktyk zawodowych przez uczniów Zespołu Szkół nr 3 pozwalają na dalsze zdobywanie nowych umiejętności, dając doskonałą możliwość praktycznego zastosowania zdobytej w szkole wiedzy.

Kelnerzy pracując w zespołach każdego dnia zamieniają stanowiska pracy, aby wszyscy mieli możliwość nabycia doświadczenia      w obsłudze kelnerskiej zarówno dużej sali obiadowej, baru jaki i sali śniadaniowej. Serwowane specjały kuchni włoskiej dają naszym kelnerom wyjątkową okazję zaznajomienia się z autentyczną i mocno zróżnicowaną kuchnią tego regionu. Obowiązki wykonują rzetelnie i sumiennie, a niegasnący uśmiech na ich twarzach ukazuje, że praca może być także przyjemnością.

Logistycy mieli okazję złożyć wizytę w lokalnym przedsiębiorstwie „Savio”. Jest to zakład produkcyjny będący zarówno palarnią kawy, wytwórnią lokalnych napojów alkoholowych, takich jak Genepi czy Limoncello oraz importerem i dystrybutorem rumu. Skomplikowana struktura zakładu wymaga starannego planowania działań logistycznych, biorąc pod uwagę, że przedsiębiorstwo działa zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym. Logistycy poznawali procesy planowania działań związanych z produkcją      i dystrybucją towarów, organizacją działań reklamowych i promocyjnych. Uczniowie mieli wyjątkową okazję przyjrzenia się z bliska procesowi produkcji we wszystkich działach firmy, a także zadawania pytań związanych ze swoją profesją. Wizyta ta wywarła duże wrażenie na uczniach, którzy po raz pierwszy mogli czuć się partnerami i wartościową częścią zespołu tak złożonego przedsiębiorstwa.

Oprócz pracy praktykanci mają również czas na wypoczynek. Na długo zapadnie im w pamięci wyjazd kolejką na Monte Bianco (Mont Blanc), góry zwanej dachem Europy. Kolejka dociera na wysokość 3466 m n.p.m. a dostępny taras widokowy dał możliwość podziwiania alpejskiej scenerii zapierającej dech w piersiach.Panująca temperatura odczuwalna -350C dodała uroku temu niezwykłemu miejscu. Alpejskie szczyty górujące ponad chmurami pozwoliły im na chwilę oderwać się od rzeczywistości, oddając się marzeniom.

 

/mS, ŁK/
 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet

optimeks

 

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!