Start
Praktyki klasy II k i III f we Włoszech Drukuj Email
środa, 28 lutego 2018 11:02

FOTOGALERIA

 


Dnia 26.02.2018 grupa 22 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle kształcąca się w zawodach kelner oraz technik logistyk rozpoczęła we Włoszech dwutygodniową praktykę zawodową w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniówi absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 współfinansowanego
z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Kelnerzy odbywają swoje praktyki w hotelu „Rendez Vous” położonego w Chatillon -miasteczka w malowniczej dolinie Aosty.
Jest to ich pierwsza praktyka zawodowa, stawiająca wiele wyzwań. Jednakże, dzięki doskonałemu przygotowaniu pedagogicznemu, zarówno zawodowemu, jak i językowemu oraz ich wzorowej i sumiennej postawie bez trudu realizują wszystkie zadania zlecone przez kadrę menadżerską hotelu i szefa kuchni. Obsługa kelnerska sali obiadowej, sali śniadaniowej oraz baru jest wykonywana wzorowo i profesjonalnie, wzbudzając podziw zarówno przełożonych oraz gości hotelowych. Jest to szczyt sezonu narciarskiego we Włoszech, przez co hotel jest w całości zapełniony gośćmi  z Włoch, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Francji a także   z Polski, co wymaga sprawnej i skutecznej obsługi. Logistycy natomiast, uczą się organizacji zakwaterowania w hotelu, poprzez organizację i synchronizację transportu gości hotelowych na lotniska i stoki narciarskie zarządzając dostępnymi autokarami i busami. Monitorują oni również zapotrzebowanie, stany magazynowe i układają harmonogramy dostaw żywności do hotelowej restauracji. Ich otwartość, rzetelność i staranność pozwala na bezbłędne wykonywanie zleconych zadań.

Czas wolny spędzają na podziwianiu walorów regionu, doskonaleniu umiejętności językowych, poznawaniu mieszkających tu ludzi, historii i kultury tego regionu.

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet

optimeks

 

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!