Start
Warsztaty kosmetyczne w szkolnej pracowni Drukuj Email
czwartek, 22 lutego 2018 11:46
Podczas ferii zimowych 30 stycznia i 6 lutego 2018 r. od godz. 9.00 odbywały się warsztaty kosmetyczne w szkolnej pracowni.

Uczennice klasy I"c" Technik technologii chemicznej o profilu technologia kosmetyków i I"d"Technik analityk oraz zaproszone przez uczennice koleżanki z innych szkół,  pod opieką Pani Barbary Błażejowskiej i Barbary Jaworskiej dzieliły się swoją wiedzą i umiejętnościami w zakresie:

  • metod pielęgnacji cery twarzy,
  • nabywały wiedzę i umiejętności w zakresie wykonywania różnego typu zabiegów,
  • wykonywały zabiegi pielęgnacyjne dłoni,
  • stylizację paznokci,
  • otrzymywały kremy i balsamy do ust.

Zabiegi kosmetyczne służą profesjonalnej pielęgnacji ciała. Aby skóra wyglądała zdrowo i estetycznie, potrzebuje od czasu do czasu różnego rodzaju zabiegów. Podczas warsztatów kosmetycznych uczennice wykonywały  m.in.: oczyszczanie twarzy, zabiegi nawilżające (maski odżywcze), peelingi, zabiegi relaksujące, zabiegi na dłonie. Chcąc zachować witalność naszej skóry musimy odpowiednio o nią zadbać. Wszystkie zabiegi dostosowywane są odpowiednio do potrzeb i rodzaju cery.
Zabiegi kosmetyczne cieszą się dużą popularnością wśród pań. Warto od czasu do czasu zafundować swojej twarzy odżywczą maseczkę, masaż, dogłębne oczyszczanie. Po takich zabiegach cera nabiera blasku, jest świeża i nawilżona.

Zadbane dłonie i paznokcie to nasza wizytówka, warto poświęcić im tyle samo uwagi, co innym częściom ciała. Pielęgnacja dłoni polega na stosowaniu kosmetyków nawilżających, które uzupełniają niedobór substancji odżywczych oraz długotrwale niwelują suchość skóry. Ze względu na to, że dłonie narażone są na ciągłe działanie promieni słonecznych lub mrozu najlepiej wybierać preparaty, które dodatkowo będę je chronić przed działaniem czynników zewnętrznych.

Uczennice samodzielnie wykonywały kremy i balsamy do ust według sprawdzonych receptur, z naturalnych produktów, które mogły zabrać ze sobą i wypróbować.

Podczas zajęć uczennice mogły skorzystać z wykonywanych zabiegów, podzielić się swoimi doświadczeniami, umiejętnościami i zdolnościami. Była to okazja do poznania i wypróbowania różnych produktów oraz uzyskania porad dotyczących pielęgnacji skóry twarzy i dłoni.

FOTOGALERIA

BJ

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet

optimeks

 

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!