Start
Warsztaty kosmetyczne - wymiana wiedzy i umiejętności Drukuj Email
czwartek, 18 stycznia 2018 12:45


Uczennice klasy IV d Technik technologii chemicznej o profilu technologia kosmetyków 14.12.2017 r. dzieliły się swoją wiedzą i umiejętnościami na warsztatach kosmetycznych w zakresie:

  • METODY PIELĘGNACJI CERY TWARZY
    I DŁONI,
  • WYKONYWAŁY ZABIEGI  PIELĘGNACYJNE DŁONI,
  • STYLIZACJĘ  PAZNOKCI,
  • MANICURE HYBRYDOWY.

Odpowiednio dobrana i wykonywana pielęgnacja twarzy, szyi i dekoltu gwarantuje zachowanie pięknej cery na długo. Nie tylko geny, ale także nasze przyzwyczajenia
i kosmetyki decydują o tym, jak szybko starzeje się skóra. Twarz jest naszą etykietą, z której wiele można wyczytać. Chcąc zachować witalność naszej skóry musimy odpowiednio o nią zadbać. Istotnym elementem pielęgnacji twarzy jest zadbanie o oprawę oczu. Mówi się, że oczy są zwierciadłem naszej duszy. Nic więc dziwnego, że każda kobieta stara się, by jej oczy wyglądały pięknie i uwodzicielsko. Dlatego też wykonujemy odpowiedni makijaż.

Zadbane dłonie i paznokcie to nasza wizytówka, warto poświęcić im tyle samo uwagi, co innym częściom ciała. Pielęgnacja dłoni polega na stosowaniu kosmetyków nawilżających, które uzupełniają niedobór substancji odżywczych oraz długotrwale niwelują suchość skóry. Ze względu na to, że dłonie narażone są na ciągłe działanie promieni słonecznych lub mrozu najlepiej wybierać preparaty, które dodatkowo będę je chronić przed działaniem czynników zewnętrznych.

Podczas zajęć uczennice mogły skorzystać z wykonywanych zabiegów, podzielić się swoimi doświadczeniami, umiejętnościami i zdolnościami.

/BJ/
FOTOGALERIA


 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet

optimeks

 

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!