Start
Narodowe Święto Niepodległości 11.2017 Drukuj Email
piątek, 24 listopada 2017 09:54

 

FOTOGALERIA

 

10 XI 2017 roku odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Po odśpiewaniu Hymnu państwowego okolicznościowe przemówienie wygłosił Pan Kierownik Laboratorium Tadeusz Kalita. Przedstawił okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 1918

a także wskazał na ogromną rolę patriotyzmu w okresie zaborów oraz w czasach nam współczesnych.

 

Pan Kierownik wręczył dyplomy i nagrody laureatom Szkolnego Konkursu Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce. Konkurs został zorganizowany z okazji przypadającej 15 X 2017 roku 200. rocznicy śmierci wielkiego Bohatera Narodowego, który odegrał w historii Polski rolę wyjątkową i stał się symbolem polskiego czynu niepodległościowego.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce: Michał Ulaszek – kl. I k

II miejsce: Damian Niedziela – kl. I h

III miejsce: Anna Węgrzyn – kl. I d

Część artystyczną akademii stanowił montaż poetycko – muzyczny „ Opowiedz nam Ojczyzno…”. Młodzież przedstawiła inscenizacje ukazujące wydarzenia z historii Polski: zwycięstwo pod Grunwaldem, przysięgę Tadeusza Kościuszki na rynku krakowskim w 1794 roku oraz scenę z dramatu „ Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Akademię zakończył Apel poległych poświęcony wszystkim, którzy oddali życie za wolną Ojczyznę.

 

/KSZ, MW-F/

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet

optimeks

 

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!