Start
Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie-wycieczka edukacyjna Drukuj Email
wtorek, 14 listopada 2017 13:12

 

 

 

 

 

Mimo upływu wieków sztuki Moliera uczą, bawią, wychowują.

O tym przekonali się uczniowie kl. I „ d ”    i I „ c ”, którzy 2 listopada br. obejrzeli spektakl

„ Chory    z urojenia”  reż. Waldemara Śmigasiewicza w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

Odtwórcy głównych ról, np. Argon – Marek Kępiński czy Monika – Dagna Cipora doskonale pokazali, że niezależnie od czasu czy okoliczności ludzkie charaktery są niezmienne. W przypadku głównego bohatera komedia ośmiesza ludzką naiwność i zachłanność, ale także zwraca uwagę na psychologiczne aspekty życia, takie jak: samotność i wyobcowanie człowieka w świecie oraz lęk przed śmiercią. Aktorzy w doskonały sposób pokazali, że ludzie łatwo ulegają pokusom tego świata, pieniądze szczęścia nie dają, a prawdziwe uczucie przetrwa próbę czasu. Uwagę widzów przykuwała nie tylko gra aktorów, ale także scenografia, stroje i światło.

Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni z tego, że mogli w taki sposób spędzić lekcję języka polskiego i godzinę wychowawczą…

/BB, EŁ, I „d”/

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet

optimeks

 

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!