Start
Dzień Edukacji Narodowej 2017 Drukuj Email
czwartek, 02 listopada 2017 08:46

FOTOGALERIA

W dniu 12 października 2017 r. odbyły się w Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Pawłowskiego uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej. Następnie na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia. Dyrektor ZS nr 3 Mariusz Pochroń powitał grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi oraz młodzież.
W swoim przemówieniu przypomniał historię Dnia Edukacji Narodowej mówiąc „Dzień 14 października jest szczególnie ważny dla nas wszystkich nauczycieli, gdyż przypomina wielką dumę Polaków: powołaną przez Sejm, 14 października 1773 roku, Komisję Edukacji Narodów Korony Polskiej i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Był to pierwszy urząd wychowania w Polsce. Komisja ułożyła bardzo dobry, nowatorski program edukacji, jedyny w tamtych czasach w Europie. Dzisiejszy dzień to święto nie tylko wszystkich nauczycieli ale również wszystkich pracowników oświaty, To święto także uczniów i rodziców”.

 

Zwracając się do nauczycieli powiedział „Jesteście spadkobiercami idei KEN! Twórcy Komisji Edukacji zwrócili szczególną uwagę na rolę nauczycieli, którzy tworząc w szkole odpowiednią atmosferę wychowują ludzi prawdziwie szlachetnych, zdolnych do bezinteresownej miłości ojczyzny”.

Do młodzieży Dyrektor skierował następujące słowa „Pamiętajcie, że w komercyjnym świecie trzeba być odważnym i mądrym. Odważnym – by być wiernym samemu sobie i kierować się własnymi zasadami, podejmować ciągle nowe wyzwania. Mądrym – by nie dać się zwieść temu co powierzchowne i nietrwałe, by nie ulec manipulacjom kultury masowej i środków przekazu

 

Na zakończenie swojego wystąpienia powiedział  „Z okazji DEN wszystkim wyrażam swoją wdzięczność za codzienny trud i wysiłek. Dziękuję za rzetelne wykonywanie powierzonych obowiązków. Życzę Państwu marzeń, które będziecie urzeczywistniać, udanych pomysłów, cierpliwości i wytrwałości. Niech służba dzieciom i całemu środowisku zrodzi wiele dobrych owoców”.

 

Po przemówieniu dyrektor wręczył nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi nagrody przyznane z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Przed częścią artystyczną odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, podsumowane przesłaniem do młodzieży wygłoszonym przez Pana Tadeusza Kalitę - kierownika laboratorium.

Po zakończeniu ślubowania dyrektor szkoły zaprosił wszystkich do wysłuchania części artystycznej przygotowanej przez Panią Beatę Woźniak oraz Pana Andrzeja Kuklę.

Oprawę muzyczną podczas mszy św. przygotowała Schola Szkolna ZS nr 3 w Jaśle pod kierunkiem Pani Barbary Reczek./mP/

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet

optimeks

 

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!