Start
Konferencja Ekologiczna 24.10.2017 Drukuj Email
poniedziałek, 30 października 2017 09:59

FOTOGALERIA

We wtorek 24 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Konferencji Ekologicznej organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury
w Jaśle.

Tematem konferencji było krążenie  materii w ekosystemach zmienionych antropogenicznie. W pierwszej części wysłuchaliśmy wykładów pracowników naukowych:  PWSZ w Krośnie, Uniwersytetu Rzeszowskiego,  Świętokrzyskiego Parku Narodowego i Podkarpackiej Grupy OTOP.Tematem  głównym była rola martwego drewna i organizmów go zasiedlających w ekosystemie leśnym. Dowiedzieliśmy się jak istotne znaczenie ma pozostawianie powalonych pni w naturalnym środowisku leśnym. Obejrzeliśmy fotografie chrząszczy zamieszkujących martwe drzewa i wysłuchaliśmy interesujących ciekawostek na ich temat. Mogliśmy też  dowiedzieć się  np.  jak dzięcioł chroni się przed wstrząsem mózgu  i jaki ptak potrafi chodzić głową w dół. Bardzo ciekawy był wykład o tym, jak stworzyć ogród przyjazny motylom i innym owadom.

Potem nastąpiła część praktyczna : pojechaliśmy na teren Magurskiego Parku Narodowego żeby zapoznać się z metodami poszukiwania chrząszczy zasiedlających martwe drzewa.  Zajęcia były bardzo ciekawe mimo niesprzyjającej pogody. Panowie dr inż. Lech Buchholz   i dr inż. Tomasz Olbrycht podzielili się z nami swoimi doświadczeniami i obserwacjami. Udało się znaleźć kilka interesujących okazów.

Wróciliśmy do Jasła. trochę zziębnięci ale pełni wrażeń.

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet

optimeks

 

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!