Start
" EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW"- 23 września 2017 Drukuj Email
wtorek, 03 października 2017 20:52

FOTOGALERIA http://www.pwsz.krosno.pl

Studiuj w Krośnie - to zaproszenie władz P.W.S.Z. skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w naszym regionie.
W ramach obchodów „Europejskiego Dnia Języków” naukowcy i pracownicy P.W.S.Z. zorganizowali spotkanie dla młodzieży różnych szkół, którego celem było sprawdzenie umiejętności językowych z zakresu gramatyki i słownictwa, w formie wykładów, warsztatów z kilku przedmiotów:

 

  • język polski – komunikacja językowa, perswazja, reklama
  • język angielski – gry i zabawy muzyczno – językowe i tłumaczeniowe
  • język niemiecki – język polski a język niemiecki – podobieństwo

oraz ćwiczenie pracy w grupach prowadzące do integracji i współpracy przynoszącej efekty.

„ Europejski Dzień Języków” obchodzony jest co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, a wykłady naukowców P.W.S.Z. miały przekonać i zachęcić do ich nauki w każdym wieku. Młodzi uczestnicy warsztatów i konferencji doszli do wspólnego wniosku: znajomość więcej niż jednego języka pomaga nawiązywać kontakty, ułatwia znalezienie pracy, stymuluje rozwój przedsiębiorstw, a przede wszystkim „ otwiera drzwi” do krajów U.E. i całego świata.

/MS, EŁ/

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet

optimeks

 

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!