Start
Pielgrzymka maturzystów - Częstochowa 2017 Drukuj Email
środa, 27 września 2017 21:34


FOTOGALERIA

20. września odbyła się pielgrzymka maturzystów Diecezji Rzeszowskiej, grupy jasielsko - gorlickiej, do Częstochowy, na Jasną Górę. W pielgrzymce uczestniczyło ok. 1300 maturzystów, w tym liczna grupa uczniów naszej szkoły.

Pielgrzymkę rozpoczęliśmy o godz. 5.30. W strugach deszczu i po pokonaniu licznych „korków”drogowych dotarliśmy do Częstochowy tuż przed godz. 11-tą.O godz. 11.00 w Bazylice Jasnogórskiej zostaliśmy powitani przez Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej ks. Krzysztofa Golasa. Następnie ks. Tomasz Ryczek- Asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej wygłosił konferencję, w której zachęcał obecnych do odpowiedzialnego życia i poszukiwania w nim śladów obecności Pana Boga.Po konferencji była okazja do osobistej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz  do spowiedzi świętej.

O godz. 13.30  w kaplicy Cudownego Obrazu  została odprawiona uroczysta Eucharystia w intencji maturzystów, nauczycieli i rodziców. Mszę Św. koncelebrowali księża katecheci wraz z biskupem Edwardem Białogłowskim.

Podczas homilii bp Białogłowski zachęcał słuchaczy m.in. do porządkowania uczuć: „…jeśli są pozytywne, mobilizują człowieka do angażowania się w dobro (…). Ale są też uczucia, które mogą prowadzić ku degradacji, ku niszczeniu i z nimi trzeba również robić porządek, jeśli chcemy być ludźmi dojrzałymi, którzy nie kierują się w życiu jedynie emocjami, ale rozumnością i dojrzałością…”

Czas naszego pobytu na Jasnej Górze dobiegł końca.

Wracając do Jasła odwiedziliśmy jeszcze Centrum Św. Jana Pawła II w Krakowie oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Pielgrzymka minęła bardzo szybko. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych możemy zaliczyć ją do bardzo udanych. Pozostaną po niej nie tylko wspomnienia pięknych miejsc i religijnych przeżyć. Pielgrzymka zostawiła w nas wiele pytań. O przyszłość, sens życia… dokonywane wybory…

BR

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet

optimeks

 

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!