Start
Narodowe czytanie "Wesela" w Jasielskim Parku Miejskim Drukuj Email
środa, 20 września 2017 16:28

FOTOGALERIA - www.jaslo.naszemiasto.pl

8 września 2017 r. uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, mieszkańcy Jasła oraz przedstawiciele władz samorządowych włączyli się w propagowanie akcji: " NARODOWE CZYTANIE WESELA " objętej honorowym patronatem pary prezydenckiej.

W weselnych biesiadników wcielili się :przewodniczący Rady Miasta Jasła – Henryk Rak, kierownik Wydziału Oświaty Miasta Jasła – Renata Łaba, kierownik Wydziału Inwestycji Miasta Jasła – Paweł Zawada, inspektor w Biurze Rzecznika Prasowego Miasta Jasła – Anna  Janiga – Szeleszkiewicz, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Jasielskiego – Jan Urban, Radna Powiatu Jasielskiego – Bożena Macek – Lubaś, członek Zarządu Powiatu – Jan Muzyka oraz uczniowie jasielskich szkół. Celem akcji było przybliżenie słuchaczom realiów życia Polaków na przełomie XIX i XX w., uwrażliwienie na piękno ojczystego języka oraz krzewienie idei patriotyzmu. Po  wspólnym przeczytaniu fragmentów „Wesela” zebrani widzowie brali udział w konkursie na temat dramatu oraz spacerowali po parku, by przeczytać „ złote myśli” zaczerpnięte z „ Wesela „, które zostały umieszczone na tabliczkach wzdłuż alejek:

POETA

A tam puka ?

PANNA MŁODA

I cóż za tako nauka ?

Serce?!

POETA

A to Polska właśnie.

Organizatorami Jasielskiego Narodowego Czytania byli: Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Jaśle, M.D.K., M.B.P. w Jaśle, Z.S. Nr.4, I L.O., II L.O., Z.S.T., Z.S.U.S, Z.S.B., Z.S Nr 3 oraz szkoły podstawowe i gimnazjalne.

/EŁ/

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet

optimeks

 

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!