Start
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017-2018 Drukuj Email
środa, 06 września 2017 08:42

FOTOGALERIA

4 września 2017 r. dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie oraz pracownicy szkoły rozpoczęli kolejny rok szkolny 2017/2018 – już 55 w historii Zespołu Szkół nr 3.

 

Inauguracja roku szkolnego odbyła się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem:

- Msza św. w Kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej

- uroczysty apel na sali gimnastycznej

 

Dyrektor Mariusz Pochroń powitał Grono Pedagogiczne, uczniów, pracowników administracji i obsługi oraz zaproszonych gości. Na akademii obecna była pani Beata Racławska - przedstawiciel Rady Rodziców.

 

Dyrektor Mariusz Pochroń w swoim przemówieniu zaznaczył, że czas wakacji już minął. Czas, który większość osób przeznaczyło przede wszystkim na odpoczynek. Dyrektor powiedział: „…Już dziś po powrocie z letniego wypoczynku wspominacie minione wakacje, zawarte znajomości, zwiedzone miejsca. Na szkolnych korytarzach ponownie zagościł gwar. Szkoła na nowo zaczęła realizować swoje cele gdyż rozmowy i dyskusje na interesujące Was tematy to także forma nauki. Szczególnie ciepło witam uczniów klas pierwszych. Kilka pierwszych dni będzie czasem wchodzenia w nieznaną przestrzeń, trochę może jeszcze obcą. Jestem jednak przekonany, że po pierwszym dzwonku poczujecie się tu dobrze, bezpiecznie, spotkacie grono przyjaciół oraz wspaniałych nauczycieli. Oswajajcie się ze szkołą, poznawajcie się wzajemnie. Tam gdzie jest dobre samopoczucie jest przyjaźń, coś dobrego – twórczego, co buduje przyszłość  - tego wam w imieniu własnym i całego Grona Pedagogicznego życzę”.


Rodzicom życzył pociechy i dumy z dzieci. Wyraził nadzieję, że wspólne działania przyniosą oczekiwane efekty, że razem będziemy tworzyli wymarzoną szkołę.

 

Nauczycielom życzył dobrych relacji z uczniami. Powiedział: „… Życzę, by był to rok spokojnej pracy, dający satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia, a postępy i osiągnięcia uczniów dawały Państwu dużo zadowolenia. Niech każdy dzień przynosi nam radość, jak najmniej stresu i rozczarowań, dużo zapału i optymizmu”.


Dyrektor w swoim przemówieniu nawiązał do 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Powiedział: „…Dla nas wszystkich to czas spokojnego rozpoczęcia zajęć szkolnych po wakacyjnej przerwie. Ale w 1939 r. był to początek II wojny światowej, okrutnej okupacji hitlerowskiej i nieco później bo 17 września - sowieckiej. Była to konsekwencja wstydliwego do dziś, tajnego porozumienia Hitlera ze Stalinem i paktu Ribbentrop-Mołotow, w którym Rosja i Niemcy podzieliły strefę wpływów w Europie. Nastała ciemna noc okupacji. Noc, której istotą była zbrodnia”.

 

Na koniec wystąpienia dyrektor życzył wszystkim spokojnej pracy i nauki. Nauczycielom sukcesów zawodowych, a uczniom sukcesów edukacyjnych. Dyrektor powiedział także: „…Niech będzie to rok pogłębiania naszej wspólnoty, budowania więzi, przyjaźni i wzajemnego szacunku. Tylko w takiej pozytywnej atmosferze można w pełni realizować stawiane cele. Niech słowa Jana Pawła II  W rodzinie i w szkole nie może zabraknąć wychowania dla szacunku, dla życia, dla dobra i piękna będą naszym wyzwaniem na najbliższy rok”.


Oprawę muzyczną podczas mszy św. przygotowała grupa młodzieży ZS nr 3 w Jaśle pod kierunkiem mgr Barbary Reczek.

Pani mgr inż. Katarzyna Styczyńska i mgr Małgorzata Sędłak przygotowały uczniów do części artystycznej.

Na zakończenie akademii Dyrektor przedstawił uczniom wychowawców klas pierwszych.

Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

/MP/


 


 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet

optimeks

 

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!