Start
3 maja - obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Drukuj Email
wtorek, 23 maja 2017 07:29

 


Uroczystą Mszą Świętą na jasielskim rynku w intencji Ojczyzny rozpoczęły się obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mszę Św. celebrował ks. Marek Story. Po wspólnej modlitwie poczty sztandarowe szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, delegacje jasielskich instytucji oraz zakładów pracy przemaszerowały do Parku Miejskiego. W imieniu społeczności władze lokalne oraz parlamentarzyści złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą 200 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Parku Miejskim wystąpienie okolicznościowe wygłosiła Wiceburmistrz Miasta Elwira Musiałowicz-Czech odczytując list Burmistrza Jasła Ryszarda Pabiana. „Bohaterstwo, patriotyzm i wiara w wartości zawsze będą doceniane, zarówno przez osąd Historii jak i samego Pana Boga. Czyny podejmowane ze szlachetnych pobudek, nieraz po wielu latach doczekają się uznania, pochwały i wdzięczności u potomnych. Tego niech nas uczy dzisiejsza rocznica, w tym duchu niech będzie kształtowane młode pokolenie Polaków (…).

Obchody zakończył występ uczniów Państwowej i Prywatnej Szkoły Muzycznej w Jaśle pod batutą Moniki Twarduś.

Oprawę muzyczną zapewniła Miejsko-Kolejowa Orkiestra Dęta w Jaśle.

 /MP/

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
optimeks  Trafunek    

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!