Start
Niedziela Palmowa – Święto Młodości Drukuj Email
piątek, 21 kwietnia 2017 08:13

FOTOGALERIA

 

09. kwietnia, w Niedzielę Palmową, przeżywaliśmy kolejny już raz, Światowy Dzień Młodzieży , święto młodych, podczas którego gromadzi się młodzież wraz ze swoim  biskupem na wspólnym uwielbianiu Boga i przeżywaniu tajemnic paschalnych. Spotkania młodych organizowane są z inicjatywy papieża Jana Pawła II od 1986 r. W bieżącym roku Światowe Dni Młodzieży na poziomie diecezjalnym organizowane były już XXXII raz. Hasłem przewodnim spotkania było zdanie z Ewangelii wg Św. Łukasza : „ Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny ” (Łk 1,49)a w specjalnym orędziu na ŚDM 2017 Ojciec Św. Franciszek zachęcał młodych do naśladowania Maryi.

Tegoroczne obchody Niedzieli Palmowej w Jaśle znacząco różniły się od poprzednich tego typu spotkań.

Młodzi ludzie z Jasła i okolic licznie spotkali się na jasielskim Rynku, gdzie wspólnie tańczyli tzw. tańce lednickie i  śpiewali pieśni religijne. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli do kościoła OO. Franciszkanów , gdzie o godz. 12.00 została odprawiona uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem ks. biskupa Edwarda Białogłowskiego. Po Eucharystii, tradycyjnie już, odbył się konkurs palm. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

W obchodach Niedzieli Palmowej uczestniczyli przedstawiciele naszego Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami. Nasze wolontariuszki prowadziły zapisy wszystkich uczestniczących  grup oraz przygotowały konkurs palm.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, zawłaszcza Paulinie i Julii, za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

BR

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
optimeks  Trafunek    

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!