Start
Kwesta na Nowym Cmentarzu
piątek, 08 listopada 2019 14:47

 

1 Listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych,  młodzież z naszego Szkolnego Koła Caritas kwestowała   na Nowym Cmentarzu w Jaśle.

Kwesta zorganizowana została przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej, okrąg Jasło, na rzecz pomocy dzieciom z powiatu jasielskiego.

W kweście uczestniczyli członkowie Szkolnych Kół Caritas jasielskich szkół ponadgimnazjalnych                           (i ponadpodstawowych).  Zbiórka trwała od 8.00 do 16.30.  Nasi uczniowie kwestowali od 14.00 do 16.30. Odwiedzający jasielską nekropolię mogli  złożyć dobrowolne datki, z których zostaną zakupione paczki mikołajkowe dla potrzebujących dzieci.

 

 

Wszystkim wolontariuszom i ofiarodawcom  w imieniu organizatorów serdecznie dziękuję.

BR

FOTOGALERIA

 
Listopad- czas refleksji...
sobota, 02 listopada 2019 11:25

„Pamięć o zmarłych

odradza żywych”

H. Sienkiewicz

 

Ta maksyma widnieje przy wejściu na Stary Cmentarz w Jaśle. Przypomina nam o obowiązku pamięci o tych, którzy odeszli.

Życie i śmierć przeplatają się od pokoleń.

30 października, na okoliczność zbliżającego się święta „Wszystkich Świętych'', uczniowie klasy 4f – członkowie Szkolnego Koła PCK zapalili znicze i złożyli wiązankę kwiatów na grobie byłego dyrektora szkoły Ś.P. Ludwika Maca. Jak zwykle w takich momentach towarzyszy nam refleksja o przemijaniu.

„ Non omnis moriar”…

 

FOTOGALERIA

 
Prace porządkowe na Cmentarzu Wojennym z I Wojny Światowej nr 36-37 w Podzamczu
sobota, 02 listopada 2019 09:36

Włączając się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta, 15 października 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 3 z klasy 2C wraz z wychowawcą, mgr Agatą Rabsztyn, wykonali prace porządkowe na Cmentarzu Wojennym z I Wojny Światowej nr 36-37 w Podzamczu.

Nasza szkoła jest obecna w historii tego obiektu od 2008 r. kiedy to został on przekazany pod opiekę ZS nr 3 zarządzeniem ówczesnego Burmistrza Miasta Jasła. Pierwsze prace porządkowe wykonano w 2009 r., a od 2014 r. obiektem zajmują się społeczni opiekunowie zabytków: pani A. Chłopek, A. Maczuga, A. Rabsztyn oraz młodzież „Chemika”. Ich wspólna praca przyniosła wspaniałe efekty tak w sferze materialnej, jak i niematerialnej gdyż uczniowie poświęcając swój czas na opiekę nad grobami nieznanych żołnierzy, poległych ponad 100 lat temu, mogą uświadomić sobie jak ważna jest pamięć o zmarłych oraz dowiedzieć się czegoś o losach naszego regionu w czasach Wielkiej Wojny.

/AR/

FOTOGALERIA

 
„Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”
wtorek, 29 października 2019 09:34

 

 

Uczniowie klas II c i II f w ramach przedmiotu „Podstawy przedsiębiorczości” uczestniczyli w projekcie „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”

Projekt dotyczy programu Polska Wschodnia 2014-2020 wpisującego się z założenia strategii Europa 2020 i Strategii Rozwoju Kraju 2020. Fundusze Europejskie przeznaczane są w ramach Programu m.in. na wsparcie mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie innowacyjnej działalności i tworzenie nowych modeli biznesowych w celu internacjonalizacji działalności MŚP.

Więcej…
 
''Słodki" Dzień Papieski w Chemiku
środa, 23 października 2019 12:03

 

16. października 2019 r. w 41. Rocznicę wyboru na Stolicę Apostolską papieża Św. Jana Pawła II obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski.

Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przygotowała z tej okazji okolicznościową  gazetkę, a katecheci,  w ramach lekcji religii, przeprowadzili katechezy związane z osobą Papieża Polaka.

Nie zabrakło także kremówek papieskich, które wolontariusze z SKC rozprowadzali wśród  społeczności szkolnej.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 14
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!