Start
Listopad- czas refleksji...
sobota, 02 listopada 2019 11:25

„Pamięć o zmarłych

odradza żywych”

H. Sienkiewicz

 

Ta maksyma widnieje przy wejściu na Stary Cmentarz w Jaśle. Przypomina nam o obowiązku pamięci o tych, którzy odeszli.

Życie i śmierć przeplatają się od pokoleń.

30 października, na okoliczność zbliżającego się święta „Wszystkich Świętych'', uczniowie klasy 4f – członkowie Szkolnego Koła PCK zapalili znicze i złożyli wiązankę kwiatów na grobie byłego dyrektora szkoły Ś.P. Ludwika Maca. Jak zwykle w takich momentach towarzyszy nam refleksja o przemijaniu.

„ Non omnis moriar”…

 

FOTOGALERIA

 
Prace porządkowe na Cmentarzu Wojennym z I Wojny Światowej nr 36-37 w Podzamczu
sobota, 02 listopada 2019 09:36

Włączając się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta, 15 października 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 3 z klasy 2C wraz z wychowawcą, mgr Agatą Rabsztyn, wykonali prace porządkowe na Cmentarzu Wojennym z I Wojny Światowej nr 36-37 w Podzamczu.

Nasza szkoła jest obecna w historii tego obiektu od 2008 r. kiedy to został on przekazany pod opiekę ZS nr 3 zarządzeniem ówczesnego Burmistrza Miasta Jasła. Pierwsze prace porządkowe wykonano w 2009 r., a od 2014 r. obiektem zajmują się społeczni opiekunowie zabytków: pani A. Chłopek, A. Maczuga, A. Rabsztyn oraz młodzież „Chemika”. Ich wspólna praca przyniosła wspaniałe efekty tak w sferze materialnej, jak i niematerialnej gdyż uczniowie poświęcając swój czas na opiekę nad grobami nieznanych żołnierzy, poległych ponad 100 lat temu, mogą uświadomić sobie jak ważna jest pamięć o zmarłych oraz dowiedzieć się czegoś o losach naszego regionu w czasach Wielkiej Wojny.

/AR/

FOTOGALERIA

 
„Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”
wtorek, 29 października 2019 09:34

 

 

Uczniowie klas II c i II f w ramach przedmiotu „Podstawy przedsiębiorczości” uczestniczyli w projekcie „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”

Projekt dotyczy programu Polska Wschodnia 2014-2020 wpisującego się z założenia strategii Europa 2020 i Strategii Rozwoju Kraju 2020. Fundusze Europejskie przeznaczane są w ramach Programu m.in. na wsparcie mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie innowacyjnej działalności i tworzenie nowych modeli biznesowych w celu internacjonalizacji działalności MŚP.

Więcej…
 
''Słodki" Dzień Papieski w Chemiku
środa, 23 października 2019 12:03

 

16. października 2019 r. w 41. Rocznicę wyboru na Stolicę Apostolską papieża Św. Jana Pawła II obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski.

Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przygotowała z tej okazji okolicznościową  gazetkę, a katecheci,  w ramach lekcji religii, przeprowadzili katechezy związane z osobą Papieża Polaka.

Nie zabrakło także kremówek papieskich, które wolontariusze z SKC rozprowadzali wśród  społeczności szkolnej.

 

Więcej…
 
Spotkanie profilaktyczne z Teatrem '' Inspiracja'' z Krakowa
wtorek, 22 października 2019 09:13

 

 

 

 

18 października w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne z Teatrem „Inspiracja” z Krakowa. Uczniowie obejrzeli spektakl „Retusz”, poruszający tematykę uzależnień.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 13
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!