Start
Dobrze, że jesteś
wtorek, 03 grudnia 2019 10:45

 

29 listopada grupa 17  wolontariuszy (z klas 1 PC, 1 GD, 2 C, 2 F, 3 C) z naszej szkoły uczestniczyła w IV Jasielskim Dniu Osób Niepełnosprawnych. Nasi uczniowie pod opieką pedagoga szkolnego podobnie jak w latach ubiegłych poprzez swoją pomoc i pracę na rzecz innych mieli możliwość poznać bliżej środowisko osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów. Nasz udział polegał na pomocy w organizacji i przebiegu spotkania. Nasi uczniowie uczyli się empatii, postaw i zachowań prospołecznych oraz mieli możliwość przełamywać bariery i stereotypy na temat niepełnosprawności.

Integracja, wrażliwość i otwarcie na potrzeby drugiego człowieka oraz praca w grupie to umiejętności, które pomagają patrzeć na świat i ludzi z szacunkiem i życzliwością.

Dziękuję wszystkim wolontariuszom na chętny udział oraz ich zaangażowanie i postawę oraz zapraszam do dalszej pracy.

Pedagog szkolny

FOTOGALERIA

 
" Nagroda Literacka Nike"
czwartek, 28 listopada 2019 10:32

26 listopada br w Jasielskim Domu Kultury odbył się konkurs recytatorski „ Nagroda Literacka Nike”. Młodzi artyści wykazali się bardzo dojrzałą interpretacją tekstów laureatów nagrody Nike. Z dużą świadomością i ekspresją recytowali lub śpiewali utwory: Czesława Miłosza, Olgi Tokarczuk czy Tadeusza Różewicza. W gronie laureatów znalazła się Sylwia Sychta z kl. IV „d”, która zajęła III miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i książki ufundowane prze JDK.

(EŁ)

 
TURNIEJ GRY PLANSZOWEJ " CZAS NA START-UP''
piątek, 22 listopada 2019 10:28

 

 

W dniu  19 listopada  drużyna uczniów naszej szkoły wzięła udział w turnieju  gry  „CZAS NA STRT – UP”, który rozgrywał  się w Rzeszowie. Uczniowie klasy II c ;  Emilia, Klaudia, Sławek  i Wiktor zmierzyli się z drużynami z  województwa podkarpackiego. W rozgrywkach wzięło udział 55 drużyn. Spośród nich 3 najlepsze pojadą na finał do Warszawy. Nasza drużyna nie zakwalifikowała się do ścisłej czołówki ale walczyła dzielnie i uplasowała się w połowie stawki.

 

FOTOGALERIA

 
"MIĘDZY NIEBEM A PIEKŁEM"
wtorek, 19 listopada 2019 10:08

 

14 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Nr 4 w Jaśle odbył się Powiatowy Konkurs Poetycki dla uczniów szkół średnich z powiatu jasielskiego. W konkursie wzięły udział:

Alicja Musiał z kl. III „d” – wyróżnienie

Wiktoria Stelmach z kl. IV „d”- wyróżnienie

Nagrodzone uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki.

(EŁ)

 
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
piątek, 15 listopada 2019 14:34

,,Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem

– staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.”

~Józef Piłsudski

 

Podążając za słowami Józefa Piłsudskiego 8 listopada nasza szkoła upamiętniła 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, gdy to Polska po 123 latach niewoli odzyskała wolność.

Dzień 11 listopada jest dla nas bardzo ważną chwilą. Jest to moment, aby na chwilę zatrzymać się i pomyśleć nad sensem życia. My, jako naród wolny chcemy pamiętać o tych, dzięki którym nasze życie jest spokojne i bezpieczne.

Uroczysta akademia miała podniosły charakter. Po odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie naszej szkoły wprowadzili nas w klimat tamtych czasów i przypomnieli mam znaczenie ludzkich wartości.

Pieśni patriotyczne wykonane pięknie przez szkolną scholę chwytały za serce.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli w akademii.

 

FOTOGALERIA

Wiktor Gondek

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 14
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!