Start
Szkolne Wypominki 2017
środa, 22 listopada 2017 09:35

 

 

 

Musimy modlić się za dusze w czyśćcu,

To niewiarygodne, co one mogą uczynić dla naszego

duchowego dobra "

Św. O. Pio

 

 

W piątek, 3 listopada o godz. 10.30

w kościele p.w. M.B. Częstochowskiej w Jaśle

została odprawiona uroczysta Msza Św.

w intencji zmarłych nauczycieli, pracowników, rodziców i uczniów z naszej Szkoły.

 

 

Więcej…
 
Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie-wycieczka edukacyjna
wtorek, 14 listopada 2017 13:12

 

 

 

 

 

Mimo upływu wieków sztuki Moliera uczą, bawią, wychowują.

O tym przekonali się uczniowie kl. I „ d ”    i I „ c ”, którzy 2 listopada br. obejrzeli spektakl

„ Chory    z urojenia”  reż. Waldemara Śmigasiewicza w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

Odtwórcy głównych ról, np. Argon – Marek Kępiński czy Monika – Dagna Cipora doskonale pokazali, że niezależnie od czasu czy okoliczności ludzkie charaktery są niezmienne. W przypadku głównego bohatera komedia ośmiesza ludzką naiwność i zachłanność, ale także zwraca uwagę na psychologiczne aspekty życia, takie jak: samotność i wyobcowanie człowieka w świecie oraz lęk przed śmiercią. Aktorzy w doskonały sposób pokazali, że ludzie łatwo ulegają pokusom tego świata, pieniądze szczęścia nie dają, a prawdziwe uczucie przetrwa próbę czasu. Uwagę widzów przykuwała nie tylko gra aktorów, ale także scenografia, stroje i światło.

Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni z tego, że mogli w taki sposób spędzić lekcję języka polskiego i godzinę wychowawczą…

/BB, EŁ, I „d”/

 
Kwesta na Nowym Cmentarzu 11.2017
czwartek, 09 listopada 2017 13:02

 

 

 

1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, na Nowym Cmentarzu w Jaśle  członkowie i sympatycy Szkolnych kół Caritas z jasielskich szkół ponadgimnazjalnych, w tym naszego Szkolnego Koła Caritas, prowadzili kwestę – zbiórkę pieniędzy, dla dzieci z powiatu jasielskiego.

Zebrane fundusze przekazano do centrali Caritas w Jaśle.

Kwesta już od wielu lat wpisana jest w kalendarz naszego Koła.  Wolontariusze chętnie poświęcają swój wolny czas stojąc z puszkami przy cmentarnych alejkach. Dzięki ofiarności odwiedzających cmentarz zostaną zakupione produkty na paczki mikołajkowe dla dzieci.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę akcję. To dzięki Wam na twarzach wielu dzieciaków w dniu 6 grudnia pojawi się szeroki uśmiech.Smile

/BR/

FOTOGALERIA

 
Różaniec w Jasielskim Hospicjum
środa, 08 listopada 2017 09:03

 

 

 

Św. Ojciec Pio powiedział:

 

Chciałbym zaprosić wszystkich grzeszników z całego świata, aby kochali Matkę Bożą.   Odmawiajcie zawsze różaniec.

I odmawiajcie go tak często, jak tylko możecie. Szatan stara się zawsze zniszczyć tę modlitwę, ale to mu się nigdy nie uda. To jest modlitwa Tej, która króluje nad wszystkim i wszystkimi”.

 

Tradycyjnie w środę 25 października młodzież z klasy III e wraz z pacjentami Hospicjum w Jaśle rozważała część chwalebną różańca świętego. Wspólnie polecaliśmy w modlitwie wszystkich pacjentów, ich rodziny, a także personel Hospicjum prosząc o potrzebne łaski i ulgę w cierpieniu. Dziękuję serdecznie młodzieży za wspólną modlitwę.

/xPS/

FOTOGALERIA

 
Dzień Edukacji Narodowej 2017
czwartek, 02 listopada 2017 08:46

 

 

 

 

W dniu 12 października 2017 r. odbyły się w Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Pawłowskiego uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej. Następnie na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia. Dyrektor ZS nr 3 Mariusz Pochroń powitał grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi oraz młodzież.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 11
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
optimeks  Trafunek    

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!