Start
XXVI Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
czwartek, 11 stycznia 2018 09:49

 

 

8 grudnia 2017 roku uczennica klasy III B Oliwia Bilska , jako finalistka szkolnego etapu XXVI Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanego przez PCK reprezentowała szkołę
w konkursie rejonowym. Uczennica zajęła zaszczytne II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy rozwiązywali niezwykle trudny test o zdrowym i racjonalnym żywieniu.

Również  w ramach przygotowań do udziału w etapie rejonowym uczennica przeprowadziła na terenie naszej szkoły akcję prozdrowotną angażującą uczniów naszej szkoły do aktywności fizycznej z pomocą Pań uczących WF; pani Agnieszki Maczugi
i Elżbiety Fiałkiewicz. Przygotowaniem merytorycznym zajeła się Monika Więcek-Furmanek nauczyciel przedmiotów gastronomicznych i logistycznych. Punktacja konkursu obejmowała ocenę akcji sportowej i jej zakres oraz pytania testowe, które obejmowały zakres chorób cywilizacyjnych, zdrowego stylu życia , oraz Polskiego Czerwonego Krzyża.W tym roku pytania teoretyczne były wyjątkowo trudnei wymagały dużej wiedzy z szerokiego zakresu.
Tym bardziej gratulujemy uczennicy Oliwi Bilskiej i życzymy dalszych sukcesów.Smile

 

/M.W-F/

 
Wigilia wolontariat
czwartek, 28 grudnia 2017 12:56

 

„Bogatym nie jest ten, kto posiada

Lecz ten kto daje”.

Jan Paweł II

 

 

 

 

21 grudnia 2017 roku nasi uczniowie z klasy II k:

Weronika Dereś, Gabriela Kiełbasa, Karolina Krajewska,

Weronika Marcisz,Eryk Panek, Aleksandra Stanula, Klaudia Stanula, Anna Trybus, Gabriela Ziomek
pod opieką pedagoga szkolnego Magdaleny Białek po raz drugi jako wolontariusze brali udział w obsłudze Wigilii w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym przy ulicy Sokoła w Jaśle. W wigilijnym spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkoły specjalnej wraz z nauczycielami i wychowawcami oraz rodzice i zaproszeni goście. Nasi uczniowie zapewnili obsługę kelnerską oraz wykonywali niezbędne prace organizacyjne związane z wydawaniem posiłków. Uczniowie po raz kolejny chętnie wzięli udział w działaniach wolontariatu czerpiąc satysfakcję z wykonanej przez siebie pracy
i na rzecz uczniów i społeczności SOSW w Jaśle. Był to dla nas czas integracji, uczyliśmy się być razem, pomagać i dzielić swój czas oraz umiejętności nabyte w szkole ze środowiskiem lokalnym.

Dziękuję uczniom za ich energię, pracę, czas i uśmiech, którym tak serdecznie podzielili się z innymi.

/MB/

FOTOGALERIA

 
Zapach pierników 12.12.2017
czwartek, 21 grudnia 2017 10:00

Zbliżające się Święta kojarzą się z zapachem ciasta korzennego. Taki właśnie przyjemny aromat unosił się w szkole 12 grudnia. W tym dniu uczniowie klasy II kelner pod opieką nauczycieli (Beata Śmietana i Monika Więcek - Furmanek) wypiekali ciastka piernikowe.
Uczniowie i nauczyciele przedmiotów gastronomicznych charytatywnie zgromadzili niezbędne surowce do przygotowania pierników.
Zebrane ze sprzedaży pierników środki pieniężne będą skromnym wsparciem dla potrzebującej młodzieży.

/B.Ś./

 

FOTOGALERIA

 
Warsztaty kosmetyczne klasy IV d i I c
środa, 20 grudnia 2017 11:18


 

 

Uczennice klasy IV d i I c Technik technologii chemicznej o profilu technologia kosmetyków uczestniczyły w warsztatach  kosmetycznych prowadzonych przez słuchaczki Technikum usług kosmetycznych
z Medyczno – Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
w Jaśle.

Warsztaty poprzedzone były wykładem prowadzonym przez  Panią mgr Krystynę Smutek pt. „ Rodzaje cery i sposoby pielęgnacji”. Przyszłe kosmetyczki prezentowały zabiegi twarzy, szyi i dekoltu. Zabiegi kosmetyczne służą profesjonalnej pielęgnacji ciała. Aby skóra wyglądała zdrowo i estetycznie, potrzebuje od czasu do czasu różnego rodzaju zabiegów. Podczas warsztatów kosmetycznych uczennice nabywały umiejętności m.in.: oczyszczanie twarzy, peeling, zabiegi nawilżające ( maski odżywcze ), zabiegi relaksujące. Dzięki tym zajęciom uczniowie zdobyli dodatkowe doświadczenia i wiedzę na temat pielęgnacji ciała. Upewnili się, że wybór kierunku był trafną decyzją.

Odpowiednio dobrana  i wykonana pielęgnacja twarzy, szyi i dekoltu gwarantuje zachowanie pięknej cery na długo. Nie tylko geny, ale także nasze przyzwyczajenia i kosmetyki decydują o tym, jak szybko starzeje się skóra. Twarz jest naszą etykietą, z której wiele można wyczytać – nie tylko wiek ale też radość z życia czy zmęczenie.

Chcąc zachować  witalność naszej skóry musimy odpowiednio o nią zadbać.

 

FOTOGALERIA

 
"Inżynierska robota" - zabawa w formie escape...
wtorek, 12 grudnia 2017 10:12

 

 

W piątek 1 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział

w grze „Inżynierska robota” zorganizowanej przez Instytut Politechniczny  Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej

w Krośnie.

Gra w  formie Escape Rooms polegała na rozwiązaniu zagadek wymagających wiedzy z rożnych dziedzin, pomysłowości i sprytu.

Budowlany potrzask kierunek Budownictwo

Energetyczny labirynt kierunek Energetyka

Jaskinia hydraulika kierunek Górnictwo i geologia oraz Inżynieria środowiska

Wirtualna ucieczka kierunek Informatyka

Groźna maszynownia kierunek Mechanika i budowa maszyn

Pułapki umysłu kierunek Zarządzanie

W grze brało udział 14 drużyn ze szkół średnich Podkarpacia. Punktowany był łączny czas przejścia przez wszystkie pokoje.

Nasza drużyna w składzie : Sławek Gotfryd, Patryk Miśkowicz, Witek Kaleta, Wojtek Hendzel i Robert Źrebiec zajęła 4 miejsce.

Do podium zabrakło im 20 sekund!

GRATULACJE !!!

 

http://www.pwsz.krosno.pl/wyniki-escape-room/

FOTOGALERIA

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 11
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
optimeks  Trafunek    

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!