Start
Warsztaty kosmetyczne - wymiana wiedzy i umiejętności
czwartek, 18 stycznia 2018 12:45


Uczennice klasy IV d Technik technologii chemicznej o profilu technologia kosmetyków 14.12.2017 r. dzieliły się swoją wiedzą i umiejętnościami na warsztatach kosmetycznych w zakresie:

  • METODY PIELĘGNACJI CERY TWARZY
    I DŁONI,
  • WYKONYWAŁY ZABIEGI  PIELĘGNACYJNE DŁONI,
  • STYLIZACJĘ  PAZNOKCI,
  • MANICURE HYBRYDOWY.

Odpowiednio dobrana i wykonywana pielęgnacja twarzy, szyi i dekoltu gwarantuje zachowanie pięknej cery na długo. Nie tylko geny, ale także nasze przyzwyczajenia
i kosmetyki decydują o tym, jak szybko starzeje się skóra. Twarz jest naszą etykietą, z której wiele można wyczytać. Chcąc zachować witalność naszej skóry musimy odpowiednio o nią zadbać. Istotnym elementem pielęgnacji twarzy jest zadbanie o oprawę oczu. Mówi się, że oczy są zwierciadłem naszej duszy. Nic więc dziwnego, że każda kobieta stara się, by jej oczy wyglądały pięknie i uwodzicielsko. Dlatego też wykonujemy odpowiedni makijaż.

Zadbane dłonie i paznokcie to nasza wizytówka, warto poświęcić im tyle samo uwagi, co innym częściom ciała. Pielęgnacja dłoni polega na stosowaniu kosmetyków nawilżających, które uzupełniają niedobór substancji odżywczych oraz długotrwale niwelują suchość skóry. Ze względu na to, że dłonie narażone są na ciągłe działanie promieni słonecznych lub mrozu najlepiej wybierać preparaty, które dodatkowo będę je chronić przed działaniem czynników zewnętrznych.

Podczas zajęć uczennice mogły skorzystać z wykonywanych zabiegów, podzielić się swoimi doświadczeniami, umiejętnościami i zdolnościami.

/BJ/
FOTOGALERIA


 
Przedszkolaki w Chemiku
poniedziałek, 15 stycznia 2018 09:28

 

W tym roku szkolnym w naszej szkole pojawili się niecodzienni uczniowie-dzieci
z  Przedszkola Miejskiego Nr 11, które uczestniczą w cyklu zajęć z zakresu ekologii pod hasłem „Ochrona środowiska”.

Na dotychczasowych zajęciach mówiliśmy  m.in. o różnych komponentach środowiska , o tym jak działa stacja pogodowa, jak można ograniczyć hałas , jak postępować
z odpadami oraz w jaki sposób należy  gospodarować wodą. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się ostatnie zajęcia, w czasie których dzieciaki mogły (przy pomocy pani laborantki ) własnoręcznie przeprowadzić filtrację wody.

Spotkania są bardzo ciekawe i inspirujące zarówno dla przedszkolaków jak i dla prowadzącej wykłady  oraz  pomagających uczniów z klasy IV b.

Entuzjazmu i zaangażowania można przedszkolakom  pozazdrościć! Smile

FOTOGALERIA

 
Uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy Eleonory Goleń
poniedziałek, 15 stycznia 2018 08:37

„Było kilka świateł,
świateł w ciemnościach”

 

Lena Herzig

 

 

5 stycznia 2018 odbyła się w Jaśle uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej Eleonorze Goleń oraz innym mieszkańcom powiatu jasielskiego, którzy nieśli pomoc Żydom w czasie II  wojny światowej.

 

 

Więcej…
 
XXVI Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
czwartek, 11 stycznia 2018 09:49

 

 

8 grudnia 2017 roku uczennica klasy III B Oliwia Bilska , jako finalistka szkolnego etapu XXVI Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanego przez PCK reprezentowała szkołę
w konkursie rejonowym. Uczennica zajęła zaszczytne II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy rozwiązywali niezwykle trudny test o zdrowym i racjonalnym żywieniu.

Również  w ramach przygotowań do udziału w etapie rejonowym uczennica przeprowadziła na terenie naszej szkoły akcję prozdrowotną angażującą uczniów naszej szkoły do aktywności fizycznej z pomocą Pań uczących WF; pani Agnieszki Maczugi
i Elżbiety Fiałkiewicz. Przygotowaniem merytorycznym zajeła się Monika Więcek-Furmanek nauczyciel przedmiotów gastronomicznych i logistycznych. Punktacja konkursu obejmowała ocenę akcji sportowej i jej zakres oraz pytania testowe, które obejmowały zakres chorób cywilizacyjnych, zdrowego stylu życia , oraz Polskiego Czerwonego Krzyża.W tym roku pytania teoretyczne były wyjątkowo trudnei wymagały dużej wiedzy z szerokiego zakresu.
Tym bardziej gratulujemy uczennicy Oliwi Bilskiej i życzymy dalszych sukcesów.Smile

 

/M.W-F/

 
Wigilia wolontariat
czwartek, 28 grudnia 2017 12:56

 

„Bogatym nie jest ten, kto posiada

Lecz ten kto daje”.

Jan Paweł II

 

 

 

 

21 grudnia 2017 roku nasi uczniowie z klasy II k:

Weronika Dereś, Gabriela Kiełbasa, Karolina Krajewska,

Weronika Marcisz,Eryk Panek, Aleksandra Stanula, Klaudia Stanula, Anna Trybus, Gabriela Ziomek
pod opieką pedagoga szkolnego Magdaleny Białek po raz drugi jako wolontariusze brali udział w obsłudze Wigilii w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym przy ulicy Sokoła w Jaśle. W wigilijnym spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkoły specjalnej wraz z nauczycielami i wychowawcami oraz rodzice i zaproszeni goście. Nasi uczniowie zapewnili obsługę kelnerską oraz wykonywali niezbędne prace organizacyjne związane z wydawaniem posiłków. Uczniowie po raz kolejny chętnie wzięli udział w działaniach wolontariatu czerpiąc satysfakcję z wykonanej przez siebie pracy
i na rzecz uczniów i społeczności SOSW w Jaśle. Był to dla nas czas integracji, uczyliśmy się być razem, pomagać i dzielić swój czas oraz umiejętności nabyte w szkole ze środowiskiem lokalnym.

Dziękuję uczniom za ich energię, pracę, czas i uśmiech, którym tak serdecznie podzielili się z innymi.

/MB/

FOTOGALERIA

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 11
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
optimeks  Trafunek    

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!