Start
Przedszkolaki w Chemiku
poniedziałek, 15 stycznia 2018 09:28

 

W tym roku szkolnym w naszej szkole pojawili się niecodzienni uczniowie-dzieci
z  Przedszkola Miejskiego Nr 11, które uczestniczą w cyklu zajęć z zakresu ekologii pod hasłem „Ochrona środowiska”.

Na dotychczasowych zajęciach mówiliśmy  m.in. o różnych komponentach środowiska , o tym jak działa stacja pogodowa, jak można ograniczyć hałas , jak postępować
z odpadami oraz w jaki sposób należy  gospodarować wodą. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się ostatnie zajęcia, w czasie których dzieciaki mogły (przy pomocy pani laborantki ) własnoręcznie przeprowadzić filtrację wody.

Spotkania są bardzo ciekawe i inspirujące zarówno dla przedszkolaków jak i dla prowadzącej wykłady  oraz  pomagających uczniów z klasy IV b.

Entuzjazmu i zaangażowania można przedszkolakom  pozazdrościć! Smile

FOTOGALERIA

 
Uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy Eleonory Goleń
poniedziałek, 15 stycznia 2018 08:37

„Było kilka świateł,
świateł w ciemnościach”

 

Lena Herzig

 

 

5 stycznia 2018 odbyła się w Jaśle uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej Eleonorze Goleń oraz innym mieszkańcom powiatu jasielskiego, którzy nieśli pomoc Żydom w czasie II  wojny światowej.

 

 

Więcej…
 
XXVI Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
czwartek, 11 stycznia 2018 09:49

 

 

8 grudnia 2017 roku uczennica klasy III B Oliwia Bilska , jako finalistka szkolnego etapu XXVI Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanego przez PCK reprezentowała szkołę
w konkursie rejonowym. Uczennica zajęła zaszczytne II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy rozwiązywali niezwykle trudny test o zdrowym i racjonalnym żywieniu.

Również  w ramach przygotowań do udziału w etapie rejonowym uczennica przeprowadziła na terenie naszej szkoły akcję prozdrowotną angażującą uczniów naszej szkoły do aktywności fizycznej z pomocą Pań uczących WF; pani Agnieszki Maczugi
i Elżbiety Fiałkiewicz. Przygotowaniem merytorycznym zajeła się Monika Więcek-Furmanek nauczyciel przedmiotów gastronomicznych i logistycznych. Punktacja konkursu obejmowała ocenę akcji sportowej i jej zakres oraz pytania testowe, które obejmowały zakres chorób cywilizacyjnych, zdrowego stylu życia , oraz Polskiego Czerwonego Krzyża.W tym roku pytania teoretyczne były wyjątkowo trudnei wymagały dużej wiedzy z szerokiego zakresu.
Tym bardziej gratulujemy uczennicy Oliwi Bilskiej i życzymy dalszych sukcesów.Smile

 

/M.W-F/

 
Wigilia wolontariat
czwartek, 28 grudnia 2017 12:56

 

„Bogatym nie jest ten, kto posiada

Lecz ten kto daje”.

Jan Paweł II

 

 

 

 

21 grudnia 2017 roku nasi uczniowie z klasy II k:

Weronika Dereś, Gabriela Kiełbasa, Karolina Krajewska,

Weronika Marcisz,Eryk Panek, Aleksandra Stanula, Klaudia Stanula, Anna Trybus, Gabriela Ziomek
pod opieką pedagoga szkolnego Magdaleny Białek po raz drugi jako wolontariusze brali udział w obsłudze Wigilii w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym przy ulicy Sokoła w Jaśle. W wigilijnym spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkoły specjalnej wraz z nauczycielami i wychowawcami oraz rodzice i zaproszeni goście. Nasi uczniowie zapewnili obsługę kelnerską oraz wykonywali niezbędne prace organizacyjne związane z wydawaniem posiłków. Uczniowie po raz kolejny chętnie wzięli udział w działaniach wolontariatu czerpiąc satysfakcję z wykonanej przez siebie pracy
i na rzecz uczniów i społeczności SOSW w Jaśle. Był to dla nas czas integracji, uczyliśmy się być razem, pomagać i dzielić swój czas oraz umiejętności nabyte w szkole ze środowiskiem lokalnym.

Dziękuję uczniom za ich energię, pracę, czas i uśmiech, którym tak serdecznie podzielili się z innymi.

/MB/

FOTOGALERIA

 
Zapach pierników 12.12.2017
czwartek, 21 grudnia 2017 10:00

Zbliżające się Święta kojarzą się z zapachem ciasta korzennego. Taki właśnie przyjemny aromat unosił się w szkole 12 grudnia. W tym dniu uczniowie klasy II kelner pod opieką nauczycieli (Beata Śmietana i Monika Więcek - Furmanek) wypiekali ciastka piernikowe.
Uczniowie i nauczyciele przedmiotów gastronomicznych charytatywnie zgromadzili niezbędne surowce do przygotowania pierników.
Zebrane ze sprzedaży pierników środki pieniężne będą skromnym wsparciem dla potrzebującej młodzieży.

/B.Ś./

 

FOTOGALERIA

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 9
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
optimeks  Trafunek    

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!